wtorek, 9 kwietnia 2013

Pomoc dla Blanki

To wpis dla tych, którzy czekają do ostatniego dnia, z wysłaniem PIT-u . Dla wszystkich tych, którzy tę ostatnią noc spędzają stojąc w kolejce na poczcie. Idealnym przykładem jest poczta na rynku we Wrocławiu :) Kolejka ciągnie się do pręgierza albo i jeszcze dalej.
Zapraszam do przekazania 1% podatku dla mojej chorej na serce, chrześnicy Blanki.
Dziękujemy .


Blanka to moja chrześnica. Córa mojej siostry. Jest przepiękną 3 -letnia dziewczynką z ogromnym apetytem na życie. Urodziła się 11 grudnia- doskonale pamiętam ten dzień, choć nie było mnie na miejscu. Pędziłam właśnie samochodem z UK, aby móc ją zobaczyć. Radość wszystkich bliskich z okazji Jej narodzin, była nie do opisania. Niestety w 2 dniu życia , stwierdzono u Blanki bardzo złożoną wadę serca. Wada ta nie została wykryta przez lekarza prowadzącego ciążę. Gdy tylko dotarłam do szpitala - serce pękło na kilka kawałków a nogi ugięły nie pode mną . Nawet teraz gdy przypominam sobie te chwile, łzy same spływają po policzku. Moja ukochana chrześnica podłączona do ogromnej ilości kabelków i aparatury , taka malutka i słabiutka. Aby wziąć ją na ręce, musiałam czekać ponad trzy tygodnie. 
Blanka do tej pory przeszła dwie bardzo poważne operacje oraz kilka innych zabiegów chirurgicznych. W niedalekiej przyszłości czekają ją następne, które będą uzależnione od Jej stanu zdrowia. Jeżeli przeprowadzone operacje, nie przyniosą oczekiwanego rezultatu, jedynym rozwiązaniem, aby utrzymać Blankę przy życiu będzie transplantacja serca.    
Dlatego proszę o przekazanie 1% zwrotu podatku dla Blanki.
Kwoty zebrane przeznaczone są na rehabilitacje, bardzo drogie leczenie farmakologiczne , opłacanie pobytów leczniczych oraz pokrycie innych wydatków związanych z zapewnieniem prawidłowego rozwoju Blanki. Wszyscy wiemy jak wygląda służba zdrowia w PL, istnieje więc możliwość, że Blanka nie zostanie zakwalifikowana na operacje refundowane przez NFZ ze względu na bardzo złożoną wadę serca. Wówczas będziemy musieli podjąć akcje zorganizowania zbiórki pieniędzy na przeprowadzenie operacji za granicą i każda kwota przybliży nas do osiągnięcia celu.
Opieka nad zdrowym dzieckiem jest bardzo kosztowna, a dziecko z tak złożoną wadą serca wymaga poniesienia jeszcze większych wydatków.  Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich ludzi dobrego serca o przekazanie  1 % podatku na konto Blanki.

Aby to zrobić wystarczy w odpowiedniej  rubryce zeznania podatkowego wpisać:

NR KRS 0000050135 - koniecznie z dopiskiem „BLANKA”, aby Państwa pieniądze trafiły bezpośrednio na konto Blanki


Wszystkim Ofiarodawcom, którzy przekazali  do tej pory oraz przekażą 1 % dziękujemy.

                                                             Blanka, Katarzyna  i Sebastian Pawlak

oraz ciocia Agnieszka

Jeżeli ktoś potrzebuje więcej szczegółowych informacji zapraszam do pisanie:
leonowie@gmail.com. 


Zapraszam do polubienia nas Facebooku lub google+ dziękuję za odwiedziny:)

1 komentarz:

  1. Jaka szkoda, ze ja doslownie pare dni wczesniej wyslalam swoj PIT do US :( Ale wierze, ze znajda sie ludzie ktorzy podaruja 1% swojego podatku malej Blance :) I trzymam kciuki :)))

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze:)