środa, 6 lutego 2013

Proszę o pomoc.

Jest to mój najbardziej osobisty wpis jaki do tej pory pojawił się na blogu. Ci co mnie znają ,wiedzą  że do osób wylewnych nie należę:) Tak więc, niezmiernie ciężko mi jest o tym pisać. Blanka to moja chrześnica. Córa mojej siostry. Jest przepiękną 3 -letnia dziewczynką z ogromnym apetytem na życie. Urodziła się 11 grudnia- doskonale pamiętam ten dzień, choć nie było mnie na miejscu. Pędziłam właśnie samochodem z UK, aby móc ją zobaczyć. Radość wszystkich bliskich z okazji Jej narodzin, była nie do opisania. Niestety w 2 dniu życia , stwierdzono u Blanki bardzo złożoną wadę serca. Wada ta nie została wykryta przez lekarza prowadzącego ciążę. Gdy tylko dotarłam do szpitala - serce pękło na kilka kawałków a nogi ugięły nie pode mną . Nawet teraz gdy przypominam sobie te chwile, łzy same spływają po policzku. Moja ukochana chrześnica podłączona do ogromnej ilości kabelków i aparatury , taka malutka i słabiutka. Aby wziąć ją na ręce, musiałam czekać ponad trzy tygodnie. 
Blanka do tej pory przeszła dwie bardzo poważne operacje oraz kilka innych zabiegów chirurgicznych. W niedalekiej przyszłości czekają ją następne, które będą uzależnione od Jej stanu zdrowia. Jeżeli przeprowadzone operacje, nie przyniosą oczekiwanego rezultatu, jedynym rozwiązaniem, aby utrzymać Blankę przy życiu będzie transplantacja serca.    
Dlatego proszę o przekazanie 1% zwrotu podatku dla Blanki.
Kwoty zebrane przeznaczone są na rehabilitacje, bardzo drogie leczenie farmakologiczne , opłacanie pobytów leczniczych oraz pokrycie innych wydatków związanych z zapewnieniem prawidłowego rozwoju Blanki. Wszyscy wiemy jak wygląda służba zdrowia w PL, istnieje więc możliwość, że Blanka nie zostanie zakwalifikowana na operacje refundowane przez NFZ ze względu na bardzo złożoną wadę serca. Wówczas będziemy musieli podjąć akcje zorganizowania zbiórki pieniędzy na przeprowadzenie operacji za granicą i każda kwota przybliży nas do osiągnięcia celu.

Opieka nad zdrowym dzieckiem jest bardzo kosztowna, a dziecko z tak złożoną wadą serca wymaga poniesienia jeszcze większych wydatków.  Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich ludzi dobrego serca o przekazanie  1 % podatku na konto Blanki.

Aby to zrobić wystarczy w odpowiedniej  rubryce zeznania podatkowego wpisać:

NR KRS 0000050135 - koniecznie z dopiskiem „BLANKA”, aby Państwa pieniądze trafiły bezpośrednio na konto Blanki


Wszystkim Ofiarodawcom, którzy przekazali  do tej pory oraz przekażą 1 % dziękujemy.

                                                             Blanka, Katarzyna  i Sebastian Pawlak

oraz ciocia Agnieszka

Jeżeli ktoś potrzebuje więcej szczegółowych informacji zapraszam do pisanie:
leonowie@gmail.com. 
W najbliższych dniach wyślę tę informację do innych blogerów i mam nadzieję, że zechcą umieścić informację na swoich blogach. Dziękuję Wszystkim za pomoc. Agnieszka

10 komentarzy:

 1. Bardzo dobrze, że tutaj o tym piszesz. Blog ma siłę i jeśli Twój wpis sprawi, że ktoś będzie chciał oddać swój 1% dla Blanki, to będzie to więcej warte niż 100 komentarzy z ochami i achami. Nasz 1% oddaję koleżance, która ma chorego syna, ale wierzę, że znajdą się osoby, które będą chciały pomóc Blance! Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytając Twój wpis miałam łzy w oczach, niestety znam to uczucie, miałam podobne przeżycia i mój 1% podatku idzie na Siostrzeńca..Przykro mi, że nie mogę pomóc, ale jestem pewna, że znajdzie się ktoś, kto pomoże:** Dużo zdrowia i siły dla Ciebie, Siostry i małej Ślicznotki!

  OdpowiedzUsuń
 3. Całym sercem jestem z Tobą i Twoja rodziną. Wiem co znaczy chore dziecko....:(
  Niestety mi już nie pomogą żadne pieniądze...
  Nie mogę pomóc w ten sposób, bo dokładnie tak samo działam na rzecz córeczki kuzynki, która walczy o właściwą diagnozę i pomoc swojemu cierpiącemu od 3 lat dziecku (wodogłowie, porażenie).
  Jak dobrze, że potrafimy sie łączyć w takich sprawach.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo współczuję i oczywiście oddam 1% podatku:)

  OdpowiedzUsuń
 5. biedna Malutka :* dużo zdrówka życzę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziękuję za wszystkie komentarze.

  OdpowiedzUsuń
 7. ja też przekażę 1% u już na fanpagu publikuję! trzymam kciuki za Blankę!

  OdpowiedzUsuń
 8. Agnieszko współczuję bardzo .Tym bardziej jest mi żal że nie mogę sie zaangażować bo od lat przekazuję swój 1 % na wybraną Fundację . Życzę powodzenia i dobrze , że nagłaśniasz sprawę siostrzenicy.

  OdpowiedzUsuń
 9. łzy same płyną...bardzo mi przykro ,ze nie mogę pomóc,do lat przekazuję 1% podatku na rzecz córki naszej znajomej ...będę pamiętać w modlitwie ...Wam wszystkim życze dużo zdrowia ,powodzenia i siły...pozdrowionka.

  OdpowiedzUsuń
 10. Współczuję ale i gratuluję ślicznej chrześnicy, śliczna dziewczynka. Wieczorem będę rozliczać PIT i z chęcią oddam swój jeden, choć niewielki procent. Pozdrawiam cieplutko!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze:)